» Úvod   » Propozice   » Organizace   » Trasa   » Partneři   » Foto/Press   » Výsledky
 

15. ročník Za pěnivou důvou 8. červenec 2017


  Vítejte na "Důvě" v roce 2017!  

Vážení sportovní přátelé,

vítáme vás v roce 2017 na oblíbené cyklistické akci Za pěnivou důvou. Letos jsme navázali na předchozí 14. ročník, který se poprvé zařadil mezi ty nezávodní. Po 13. úspěšných závodních letech, jsme se rozhodli od závodění upustit. Legislativa nám, ryze amatérským podnikům, zrovna nakloněná není, doprava houstne a my už také nejsme mladíci ochotni riskovat, a tak letos nebude časomíra, ani poměřování sil, ale jen výjezd pro zábavu a legraci. I tak věříme, že si do Terezín přijedete cyklistiku užít.

            Letos Za pěnivou důvou píše 15. kapitolu, která z pohledu závodníků nemusí být tak atraktivní, nicméně z pohledu milovníků cyklistiky taková být rozhodně nepřestane. Stále tu čeká parta nadšenců ochotna zpestřit druhým červencový víkend. K našemu rozhodnutí přispěla předloňská událost, kdy u obdobné akce vletěl jeden z účastníků do automobilu. Ano, nehody ke sportu patří, nicméně naším cílem vždy bylo připravit akci pro amatérská jezdce avšak na profesionální úrovni. Aby každý, kdo u nás šlápne do pedálů, se cítili jako profík na velkém závodě. Dnes už je třeba si přiznat, že takovou úroveň již zajistit nedokážeme. Třináct let jsme pro vás chystali akci, ve které hraje prim cyklistika, váš osobní výkon a především zábava. Jelikož touha po vítězství nikdy neměla být prioritou vaší účasti, rozhodli jsme se s "Důvou" jen tak neskoncovat. 15. ročník proto bude opět spíše symbolický. Připravili jsme jen závody pro děti na náměstí ČSA a následně volné výjezdy na známých trasách. Abychom vás stále motivovali k účasti, přichystali jsme pro vás velmi zajímavé ceny v tombole o velmi atraktivní wellness pobyty v Monínci.

Našeho klání se tradičně může zúčastnit každý bez ohledu na věk, pohlaví či stav kola. Zkrátka každý, kdo má chuť se zdravě hýbat, pobavit se s lidmi a radovat se z maličkostí, které nabízí každé životní zpestření. A to posezení s hudbou chybět určitě nebude.

Ať tedy letošní 15. ročník přinese každému ještě více radosti, zábavy, sportovního a kulturního vyžití, než předchozí závodní roky Za pěnivou důvou...

 Patrik Pátek (PatRESS.cz)
 

Další tipy:


9. Terezínský Triatlon Ohře

-  1. červnence 2017 - Terezín

- info na www.dnyohre.cz


 

Za pěnivou důvou

- 8. července 2017 - Terezín


 


Oficiální stránky závodu Za pěnivou důvou
© Za pěnivou důvou